WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY 2017 *ŁOMAZY, 19.06.2017*

Łomazy, 20.06.2017

W kwietniowe i majowe poniedziałki 2017 roku w Naszej szkole podstawowej Uczniowski Ludowy Klub Sportowy NIWKA  zorganizował Wiosenny Turniej Szachowy. Uczestnikami rozgrywek byli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. W dniu 12.06.2017 dokonano podsumowania rywalizacji szachowej, która została zorganizowana w ramach zajęć „Grajmy w szachy”. Rozgrywki przeprowadzono w kategorii dziewcząt i chłopców, systemem „każdy z każdym”, w tempie gry – 10 minut na partię dla każdego uczestnika. Podczas turnieju uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności gry, które nabyli w okresie zajęć przygotowawczych. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Emilia (kl. IIIB). Drugie miejsce zajęła Wiktoria (kl. IIIB), a trzecia na podium stanęła Milena (kl. IIIB). Na czwartym miejscu uplasowała się Patrycja Bańkowska (kl. IIIB). W kategorii chłopców zwyciężył Błażej Bańkowski (kl. IIIC), drugie miejsce wywalczył Dawid (kl. IIIC). Trzeci na podium był Mateusz (kl. IIIB). Kolejne miejsca zajęli: Wiktor (kl. IIIC), Bartosz ( kl. IIIB), Michał (kl. IIA), Dominik (kl. IA), Jan (kl. IIIB). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i upominki. Uczniów zajmujących trzy pierwsze miejsca uhonorowano medalami. Zwycięzcy zostali nagrodzeni statuetkami. Nagrody ufundował Uczniowski Ludowy Klub Sportowy NIWKA przy Zespole Szkół w ŁomazachInicjatorem i koordynatorem Wiosennego Turnieju Szachowego była nauczyciel wychowania fizycznego Marta Bednaruk-Bańkowska.

ZADANIE FINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY ŁOMAZY PRZYZNANYCH ULKS NIWKA NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO POD TYTUŁEM "SPORT I REKREACJA DZIECI I MŁODZIEŻY W ZESPOLE SZKÓŁ W ŁOMAZACH 2017"